NUCLEAR — MARKOWE, KOMPUTEROWE STACJE ROBOCZE.

NAJNOWSZE HITY NUCLEAR

STACJE NUCLEAR DOSTĘPNE Z AMD RYZEN!

STACJA GAMINGOWA NUCLEAR ULTIMATE (2010 r.)

 

GALERIA

 

KONFIGURACJA

STACJA GAMINGOWA:

 • Procesor: Czterordzeniowy Intel i7 - 920 2.66GHz - podkręcony do 4.2GHz
 • Chłodzenie procesora: Noctua NH-D14
 • RAM: 24GB G.skill RipJaws
 • Płyta główna: DFI LanParty UTX58-T3eH8
 • Karta Graficzna: HIS Radeon 7970 3GB IceQ X Turbo
 • Dyski HDD: 2x WD 3.5" Caviar 2TB - RAID 1 - bezpieczeństwo danych!
 • Dyski SSD: 2x SAMSUNG 2.5" MZ-7PC 256GB - RAID 0 - Podwójna prędkość dysków SSD!
 • Zasilacz: Enermax Platimax 850W
 • Obudowa: COOLERMASTER HAF 932
 • Monitor: 42" Sharp FullHD TV

 

SYSTEM DŹWIĘKOWY 7.1:

 • Karta dzwiękowa: AUZEN X-Fi HomeTheater HD
 • Ampituner: Denon AVR-3810
 • Głósniki: Front: 2x WHARFEDALE Diamond 10.7; Central: WHARFEDALE Diamond 10.CM; Side: 2x WHARFEDALE Diamond 10.2; Rear: 2x WHARFEDALE Diamond 10.2; SubWoofer: Jamo Sub 650

PERYFERIA:

 • Klawiatura: RAZER Black Widow - mechaniczna
 • Mysz: LOGITECH G700 - wireless
 • Podkładka: IceMat 2nd Edition

 

OPIS

Złożona w 2010 roku stacja gamingowa Nuclear Ultimate. Dostosowana głównie do rozgrywek w gry FPP (First Person Perspective) i odtwarzania zawartości HD (audio/video).

Stacja wyposażona w systemy zabezpieczenia danych (macierz RAID 1 na dyskach twardych) jak i znacząco przyspieszających działanie (RAID 0 n a dyskach SSD).

Procesor intel i7 920 podkręcony na 4.2GHz, chłodzony potężnym coolerem Noctura - stacja w pełni stabilna 24/7 - co potwierdziły kilkudniowe stress testy pod pełnym obciążeniem.

Nad całością konfiguracji czuwa profesjonalny zasilacz Enermax Platimax w połączeniu z wysokiej klasy płyta główną DFI LanParty tworzą stabilną bazę dla wydajnej konfiguracji wymaganej przy stacjach gamingowych.

Pojedyncza karta graficzna HIS Radeon 6970 2GB IceQ X Turbo, w połączeniu z procesorem w zupełności wystarcza by w pełnych detalach i rozdzielczości full HD obsłużyć gry takie jak Call of Duty Black Ops z wynikiem prawie 200fps (klatek na sekundę!). Stacja bez zająknięcia radzi sobie również z najbardziej obecnie zaawansowanymi na rynku grami 3d jak np. Battlefield 3 czy Crysis 2.

Mysz Logitech G700 w połączeniu z podkładka IceMat 2nd Edition (obecnie znana pod nazwą: SteelSeries Experience I-2) daje idealną konfigurację do wykonywania precyzyjnych ruchów wymaganych przy grach FPP - dodatkowe zastosowanie teflonowych ślizgaczy do myszy eliminuje jej tarcie o podkładkę co przekłada się na jeszcze dokładniejsze działanie kontrolera.

Klawiatura RAZER Black Widow - na życzenie zamawiającego - mechaniczna konstrukcja klawiatury skraca czas potrzebny na przesłanie sygnału z klawiatury do komputera a tym samym na szybszą reakcję w trakcie rozgrywki.

42" telewizor marki Sharp Aquos - nie tylko oferuje szybki czas reakcji i nieskazitelny obraz idealny do rozgrywek 3d i oglądania filmów HD - jego wielkość pozwala na precyzyjniejsze celowanie i dostrzeganie najmniejszych detali mających wpływ na rozgrywkę.

System nagłośnienia jest przystosowany zarówno do rozgrywek 3d jak i do wysokiej klasy kina domowego. 7 głośników satelitarnych idealnie nadaje się do lokalizacji hałasujących przeciwników jak i do wiernego odwzorowywania dźwięków zawartości HD (dolby digital, DTS). Potężny głośnik niskotonowy (do 650W mocy szczytowej!) zapewni, że każdy wybuch nie tylko będzie realistycznie słyszany ale i odczuty nie tylko przez użytkownika ale i jego sąsiadów.

Źródłem dźwięku dla stacji jest karta dźwiękowa AUZEN X-Fi HomeTheater HD - krystalicznie czysty dźwięk podłączony cyfrowo z sercem układu dźwiękowego - amplitunerem Denon AVR-3810. Karta dźwiękowa korzysta z profesjonalnych rozwiązań audio firmy Auzen w połączeniu z najbardziej wydajnym na świecie procesorem dźwiękowym wyprodukowanym przez firmę Creative. Amplituner Denona łączy całość systemu ze sobą tworząc zapierający dech w piersiach dźwięk, który poruszy nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Cała stacja jest zintegrowana z systemami domowymi takimi jak TV czy konsola Xbox - tworząc kompletne centrum rozrywki i zastępując w swojej funkcjonalności szereg urządzeń składowych (wierze Hi-Fi, odtwarzacze DVD, dekodery TV itp).

[MoR]UnknOwn po 2 latach użytkowania stacji:

"2 lata użytkowania komputera to bardzo dużo czasu na ocenienie jego potencjału i sprawdzenie funkcjonalności. Od początku do dziś nie było żadnych problemów ze stacją, a wręcz przeciwnie pozytywnie mnie zaskoczyła swoim działaniem. Rozgrywki FPP na tej maszynie to czysta przyjemność, wszystkie gry chodzą płynnie na najwyższych detalach i pełnych rozdzielczościach mimo upływu 2 lat nie czuję aby komputer się postarzał. Stacja idealnie nadaje się do rozrywki domowej - oglądanie filmów HD na tej stacji daje efekt porównywalny z wyprawą do kina. Odsłuch płyt CD jest równie zadowalający - wystarczy przestawić stację na odsłuch muzyki by jakość dźwięku i odwzorowanie instrumentów zaskoczyło nawet wymagających użytkowników.

W grach FPP stacja oferuje wszystko to co jest potrzebne do szybkiej i sprawnej rozgrywki, dzięki niej wszystkie zaplanowane manewry wychodzą szybko i sprawnie. Szybka reakcja to podstawa - najważniejsze by komputer za mną nadążał - w przypadku stacji gamingowej Nuclear Ultimate nie ma z tym żadnych problemów, co więcej - zastosowane technologie skracają czas potrzebny na przetworzenie informacji co się przekłada na jeszcze krótszy czas reakcji. Wysoka ilość wyświetlanych klatek na sekundę (FPS) daje mi pewność, że żaden z moich ruchów nie będzie spowolniony żadnymi 'przycięciami'.

Po 2 latach mogę z czystym sumieniem stwierdzić, iż jestem zadowolonym użytkownikiem i jeżeli jakość produktów Nuclear pozostanie na tym samym poziomie to ja na pewno nadal będę z nich korzystał. Uważam, że gdyby wszystkie komputery były składane z taką dokładnością to rynek PC gamingu wyglądałby dziś zdecydowanie lepiej!"